Top-ads

Saçların Beyazlamasını Önleyen 8 Doğal Yöntem

By | 11.11.14 Leave a Comment
Saçların Beyazlamasını Önleyen 10 Doğal Yöntem

1. Siyah Çay Maskesi:

Demlenmiş siyah çayı saçınıza düzenli olarak uygularsanız eğer rengini kaybetmiş saçlarınız bile koyulaşır. Saçınızı besler parlaklığını artırır ve daha dolgun hale getirir. 

2. Badem Yağı Masajı:

Sıcak yağ masajı çok faydalıdır. Saçınızı derinlemesine besler. Kuruluğu giderir. Saçlarınızı canlandırır.

3. Patates Suyu Maskesi kullanın:

Eski, uzun siyah ve güçlü saç özlüyor musunuz? Ya da saçlarınız tek tük beyazlamaya mı başladı? O halde patates maskesi tam da size göre. 1 çiğ patatesi kaynatın ve kaynatma suyunu saçınıza dökün. Tabi ki ılıdıktan sonra. Ayrıca patatesi kaynatmadan önce çok iyi yıkayın.

4. Kahve maskesi:

Saçınızın doğal bir altın tonu varsa,büyük ölçüde bu tarif size fayda sağlayacaktır. Kahve telvesini beyaz saçlarınıza uygulayın lütfen.

5.Yulaf yiyin :

Evet, ciddiyim! Yulaf biyotin ile yüklüdür. Biotin koyu ve doğal bir saç rengi verir. Böylece, yulaf yeme beyaz saçları gidermek için çok faydalıdır. Ayrıca yulaf ezmesi ile bir macun oluşturmak için badem yağı kullanabilirsiniz ve bu karışımla da saçınıza maske yapabilirsiniz.

6. Avokado Saç Maskesi:

Avokado doğal saç rengini korur B 12 açısından da zengindir. Ayrıca saçların erken beyazlamasına karşı korur. Böylece, bir avokado saç maskesi gri saçınları siyaha çevirmek için doğal bir yoldur. Suda avokadoyu kaynatın.Maya ile karıştırın. Kökten uca doğru uygulayın saçınıza.

7. Karabiber Saç Maskesi:

Çok az miktarda karabiber ile bal karıştırarak saçınıza uygulayabilirsiniz. Kepek vs probleminiz de varsa da geçirebilir.

8. Sigarayı bırakın!:

Evet başlı başına sağlık için zararlı olan bu sigara hem içten hem de dıştan saçlarınızın erken beyazlamasına sebep oluyor. Dışarıdan dumanıyla içeriden verdiği zararlarla saçlarınız hızlı bir şekilde beyazlacaktır. 
Lütfen SİGARAYI BIRAKIN !

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: