Top-ads

Parlak Saçlar İçin 8 İpucu

By | 14.11.14 Leave a Comment
Parlak Saçlar İçin 8 İpucu

Saçı boyatıp kuaförden çıktığımız an o renk öyle parlar öyle güzel gözükür ki hep öyle olsun isteriz fakat zamanla boya akar ve parlaklık gider. Bu boyalı saçlar içindi. Doğal saçlara gelirsek eğer ,bakım yapmazsak saç kolay kolay parlamaz işte bu her iki saç tipi için bu tüyolar çok değerli kızlar;

Soğuk su ile durulayın:  Sıcak su saçı matlaştırır,dökülmeye sebep olur.Fakat soğuk su saçları parlatır! Son durulama suyunuz mutlaka soğuk olsun.
Şekillendirici kimyasallardan uzak durun; Saç spreyi, kremler vs tozun saç üzerine yapışmasına sebep olur ve parlaklık tamamen gider.
Serin saç kurutma ayarını kullanın:   Saç kurutma makinesini çok sıcak kullanmayın son olarak mutlaka serin olan ayarda kullanın.

Sıcak yağ tedavisi:  Bir kase içine seçtiğiniz yağı ısıtın (sızma zeytinyağı, hindistan cevizi yağı veya avokado yağı).  Sıcaklığını hissetmek için parmağınızla test edin. Eşit şekilde dağıtmak için bir tarak kullanarak saça sürün ve üzerinden güzelce masaj yapın.1 saat bekletin ve yıkayın.
Doğru ısı aletlerini kullanın:  Seramik olanları tercih edin. Düz saçlar için saçınıza hafif argan yağı sürüp düzleştirin farkı görün.
Alkol bazlı ürünlerden uzak durun:  Saça bu tarz kimyasallar çok zarar verir ve kırılmalara kurumalara sebep olur.
Serum kullanın: Son dakikada evden çıkmadan önce saç serumu kullanın.Gün boyu parlaklık verecektir.
Doğal kıllı yuvarlak fırça deneyin:  Bu fırçalar size doğal bir parlaklık verecektir.

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: