Top-ads

Dolabınızda Olan Güzellik Ürünleri

By | 20.11.14 Leave a Comment
Dolabınızda Olan Güzellik Ürünleri

Aloe vera,
Ağrıya,güneş yanığına ve cilt lekelerine çok iyi gelir. Artık çoğu uzman ilaç olarak aloe verayı öneriyor.

Nar
Yağlı cilde ve aknelere çok iyi gelir. Hücre yenilenmesini,cildin pürüzsüz olmasına yardımcı olur. Yiyerek veya maskelerde de kullanabilirsiniz.

Muz
Muz vitamin A, B, C, ve E içerir ve bunlar cildiniz için doğal bir nemlendirici görevi yaparak, potasyum, çinko, demir ve manganez gibi mineraller de vardır.  Sağlıklı- genç  VE bir ışıltı bir cilt için bulunmaz bir nimettir. Yoğurt veya bal ile karıştırarak güzel maskeler yapabilirsiniz.

Avokado
ölü deri hücrelerini temizlenmesine ve zararlı çevresel faktörlere karşı cildin korunmasına yardımcı olur. toksinleri azaltır ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Çünkü kuvvetli antioksidanlar içerir.  bal ve limon ile avokado karışımından bir maske yapmayı deneyin.

Kabak
Kabak pul pul olan cildinize çok iyi gelir ve cildinizi yumuşatmaya yardımcı olur.
çinko, A ve C vitaminleri açısından zengindir.

Yaban mersini
Yaban mersini vitamin C, B, A ve E içerir. anti-aging için çok faydalıdır. Yoğurt ile güzel bir sakinleştirici maske yapabilirsiniz.

Salatalık
Doğal nemlendiricidir. Kaşıntıya,güneş yanığına çok iyi gelir. Cildi nemlendirir. Gözenekleri temizler,canlılık verir. İnce dilimlenmiş salatalıkları yüzünüzde 10-15 dakika bekletin ve tazelenin:)

Kahve
Kafein selülitlerin azalmasında çok etkilidir. Çünkü dolaşımını artırarak, oradaki salınmış kasları canlandırır. Hindistancevizi yağı veya zeytin yağı ile karıştırarak bacaklarınızı fırçalayabilirsiniz. Siyah noktalarda da çok etkilidir. 

Kefir yoğurt
İçine limon ekleyerek akne tedavisinde kullanabilirsiniz.

Yeşil çay
20 dakika buzlukta demlenmiş yeşil çayı tüm yüzünüzde gezdirin ve bunu düzenli yapın bakın bakalım bir süre sonra kırışıklık kalıyor mu?

Bal ve yumurta akı
vücut peelingi için deniz tuzu, ham bal ve yumurta akını karıştırın. Oh mis gibi temizlik!

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: