Top-ads

Çekici Gözükmenin 5 Ana Kuralı

By | 13.10.14 Leave a Comment

Bir ortamda en gözde en çekici olmak bu 5 ana kurala dayanıyor. Aslında çekici kavramını burada alımlı olarak da kullanabiliriz.

Gelelim bu 5 ana kurala;

1 -özgüveniniz yüksek olsun ;

1. Adım kesinlikle özgüven ! Eğer bu kuralı bu adımı atlarsanız kesinlikle başarılı olamazsınız!

Bunu her sabah ve her akşam aynanın karşısına geçip kendinize söyleyin "ben güzelim veya ben alımlıyım bu bu bu gibi artılarım var ve ben kendime çok güveniyorum " Tabi ki sesli söylemenize gerek yok içten çok samimi şekilde söylemeniz yeterli.

2-dimdik yürüyün ve dik oturun;

İşte 2.kural; eve misafirleriniz gelse de ,sizi pijamalarınızla yakalasalar bile dimdik olmalısınız . Otururken bile omuzlarınız göğüsleriniz dik olmalı.

Dışarıda her zaman karşıya ve hafif yukarıdan bakarak yürümelisiniz ve oturmalısınız. Eğer siz de ''ama bunu unutuyorum bu sebeple alışmam zor oluyor'' diyorsanız ; yeni bir takı alın ince bir bileklik veya yüzük ama sürekli takabileceğiniz ,onu her gördüğünüzde dik durmanız gerektiğini anımsayın ve her gördüğünüzde dik durmaya çalışın. Tamamen alışana kadar buna devam edin.

3- dış görüntünüze özen gösterin;

Alımlı çekici gözükmek için dekoltenizi artırmanıza gerek yok . Vücut tipinize uygun doğru- temiz kıyafetler tercih edin ve her zaman mis gibi kokun. Saçlarınız her zaman bakımlı ve temiz olsun.

4- temiz ve canlı bir gülüş;

Dişlerinizi göstererek gülmek her zaman size 5 puan getirir. Bu sebeple dişlerinize çok özen gösterin.

5- göz kontağından çekinin;

Bir topluma kalabalığa girdiğinizde eğer kızların veya erkeklerin size bakmasını istiyorsanız kesinlikle gözlerine bakmayın başka bir alana bakın işte bu yaptığız onların size defalarca bakmasına sebep olacaktır. Bunu mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Ama bir kere bile göz göze gelmeyin ve size bakmasını istediğiniz kişiyi bir şekilde hissedin ''size ;3-4 kere acaba bakıyor mu?'' diye bakacaktır:)
Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: