Top-ads

Sivilce Kızarıklığı İçin

By | 27.8.14 3 comments
Sivilce Kızarıklığı İçin

Sivilceler başlı başına canımızı sıkarken bir de geride bıraktığı kızarıklık bizi resmen strese sokabiliyor bazen. Hatta kırmızı bir şekilde büyüdüğü de oluyor. Fakat uzun süreli yaptığım kapsamlı bir araştırma sonucunda kızarıklığı gidermek için evde yapılabilecek etkili yöntemler buldum.
O halde başlayalım;

Buz;
İnce temiz bir beze küpleri sarın ve üzerine çok baskı uygulamadan koyup bekleyin. Bunu düzenli yaparsanız eğer kızarıklık zamanla azalacaktır.

Göz damlası;
Tetrahidrozolin hidroklorür içeren göz damları derdinize derman olacaktır. Fakat uygulama şekli çok önemlidir. Öncelikle 2 kulak pamuğu alın ve temiz bir şekilde buz dolabına koyun. Soğuduğu zaman damlayı üzerine damlatın ve sadece akne üzerine uygulayın her akne için farklı uç kullanın. Çok sık uygulamayın tahrişe sebep olabilir.

Aspirin maskesi;
Bir miktar su ile ezilmiş aspirini direkt olarak sivilce üzerine sürün ve kurumasını bekleyin. İrinli sivilcelerin mikrobunu kırıp kırmızılığını alacaktır.

Diş macunu;
Evet mutlaka herkes duymuştur bir şekilde bu yöntemi ama dikkat edilmesi gereken noktalar var. Çoğu diş macununun içinde silika(silis) maddesi bulunur işte bu madde kurumaya sebep olur ve çok faydası olacaktır. Fakat işte en önemli nokta burası mentol ya da florür içeren diş macunlarını kesinlikle kullanmamalısınız bunlar onları çok daha artırabilir hatta besleyebilir. 
Yatağa yatmadan önce çok ince bir tabaka halinde sürün ve tüm gece dursun sabah yıkayın. 1 gecede bile farkı göreceksiniz.

Limon suyu;
Aknelerin kurumasına sebep olur. Fakat limon suyunu da az miktarda geceden üzerine sürün ve sabah yıkayın. Kesinlikle güneş görmesin çünkü cildi çok çabuk kurutacaktır.

Sıcak su;
Çok sıcak olan suya veya çaya bandırılmış temiz bir bezi üzerine bastırın ve 1 dakika hiç kıpırdatmadan durun.

Ayrıca bu tarz büyük kırmızı sivilceler için bol bol su için,yağlı yiyeceklerden uzak durun sabah akşam yüzünüzü yıkayın ve tüm vitaminleri almaya özen gösterin. 

Umarın size faydalı olabilmişimdir.

Sizin de bu konuda evde denediğiniz farklı yöntemler varsa paylaşın lütfen. Okuyanlara faydası olacaktır eminim.

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

3 yorum:

  1. cok cok faydali bi yazi olmus tesekkurler

    YanıtlaSil
  2. sivince izleri için de işe yara mı bunlar:(

    YanıtlaSil
  3. Limon iz ve lekelere de iyi geliyor

    YanıtlaSil