Top-ads

Saç Tipinize En Uygun Bitkisel Yağlar

By | 23.8.14 Leave a Comment
Saç Tipinize En Uygun Bitkisel Yağlar

Ciddi dökülmeler oluyor, yıpranmalar oluyor çevrenden bir şey duyuyoruz ya da okuyoruz bir tarif birine çok iyi gelmiş ama o tarif bize iyi gelmeyebilir. Aksi halde çok daha kötü bir sonuç doğurabilir. O halde size en uygun olan bakım yağlarını tercih etmelisiniz.

İnce Telliler;


Nar çiçeği yağı

Kurumuş yapısı çok ince olanlar için nar çiçeği yağı çok faydalıdır. Özellikle aynı oranlarda zeytinyağı ile birlikte kullanırsanız kısa sürede kalınlaşma ve yıpranmış saçlarda düzelme görebilirsiniz.

Seyrek-az olanlar;

Biberiye esansı

Biberiyenin köklerini uyarıcı ve kan dolaşımı sağlama gibi bir etkisi vardır.İçinde bulundurduğu demir,kalsiyum ve B vitamini parlaklığı,kalınlığı artırır ve dökülmeyi önler,kısa sürede gürleşme sağlar.

Dalgalılar;

Tatlı Badem Yağı;

A,B ve E vitamini içerir ve kafa derisinde kan dolaşımı sağlar, kırıkları giderir parlaklık ve kolay şekil almasını sağlar ayrıca güneşin zararlı etkisinden korur.

Kalın telliler;

Avokado yağı;

Protein ve amino asitler bakımından zengin olan avokado yağı kalın tellilerde oluşan kırıkları, çatallaşmış uçları iyileştirir ve daha elastik bir yapı kazanmasını sağlar.

Gür-kalın olanlar;

Zeytinyağı;

Kalın,kabaran ve çok ağır saçlar için çok faydalıdır.Yıllardır nemlendirme amaçlı kullanılır.İyi bir besleyicidir,parlaklığı artırır ve güçlü olmasını sağlar.


Tüm saç tipleri için;

Pirinç kepeği yağı;

E vitamini içerir ve uçların kırılmasını önler,yıpranmış olanları besler,kuruluğu giderir,parlaklığını artırır. Protein desteği sağlar.

Bu tarifleri denemeden önce mutlaka bilek içinize bir damla damlatıp alerjiniz olup olmadığını kontrol edin.Eğer kısa süre içinde bir kızarma ve kaşınma ortaya çıkarsa o yağdan uzak durun kızlar.
Sizin için uygun olan maskeyi belirledikten sonra onu mutlaka düzenli uygulamalısınız.Aksi halde pek faydasını göremeyebilirsiniz. Haftada 1 kere bile uygulamanız yeterli olacaktır.

Kırık olan uç kısımlarından da mutlaka kurtulun kızlar. Bu bakım malzemeleri ile de kırılmasını engelleyin ve çok bakımlı saçlara sahip olun.

Düzenli uygulamalar sonunda çok rahat değişiklikleri görebilirsiniz.
Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: