Top-ads

Ponponlu Kolye Yapımı

By | 28.8.14 1 comment
Ponponlu Kolye Yapımı

Bu sene ponponlar çok moda oldu. 2013-2014 kış sezonunu hatırlarsanız eğer atkılarda berelerde hep karşımıza çıkıyordu. Fakat 2014-2015 sezonunda yine özellikle aksesuarlarda ön plana çıkacak. Hatta yeni koleksiyonlarda yerini almış bile. Bu tarz kolyeleri çok kısa sürede mağazalarda görmeye başlıycaz. Ama bence hiç zaman kaybetmeden siz de böyle bir tasarım yapabilirsiniz. Sonbahar kış sezonunda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kürklü çantalardan sonra bu ponponlu kolyeler de bizi ısıtacak sanırım. Bebek yünü alırsanız eğer çok daha yumuşak olacaktır. Çünkü tenle temas edeceği için kaşınma yapabilir.

Herkesin bir ponpon yapma tarzı vardır,kimi çatalla,kimi kartonla kimi de hemen parmaklarında yapar. Tabi tercih sizin. Hangisi size kolay geliyorsa. Örneğin ben kartonla yapmayı tercih ediyorum.

Fakat görseldeki gibi büyükten küçüğe doğru yaparsanız çok daha şık duracaktır. Bir tişörtün üzerinde ya da dekolte bluzlarla hoş duracaktır. (Zincirinizin ucuna 1 adet takarak çanta aksesuarı da yapabilirsiniz.)

Ponponlu Kolye Yapımı

Hazır kolyeniz yoksa eğer yukarıdaki malzemelerle hemen yapabilirsiniz. Bilekliklerinizle de bu tarz değişimler yapabilirsiniz. 
Ponponlu Kolye Yapımı

Son bağlama ipiyle topçukları kolyeye sıkıca bağlayabilirsiniz. Renkli iplerden de yapabilirsiniz tabi ki. Örneğin fuşya çok hoş durabilir. İsterseniz çok daha minik yapabilirsiniz.

Tüylü iplerden de yapabilirsiniz bu projeyi çok hoş oluyor. Kürk ipi olarak satılıyor ve farklı bir görüntü ortaya çıkıyor.

Şal,atkı gibi kullanabileceğiniz bir aksesuar olacaktır. Denemenizi tavsiye ederim.

Zaman geçirmek ve yeni tasarımlar yapmak istiyorsanız eğer hiç zaman kaybetmeyinç

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

1 yorum:

  1. Kolyeye bayıldım. Çok güzel olmuş. Iyi fikirmis. :) blogunuzu takibe aldım. Bana da beklerim sevgiler:) Lapermstyle.blogspot.com

    YanıtlaSil