Top-ads

Kumaş Boyası ile Tişört Yenileme

By | 25.8.14 Leave a Comment
Kumaş Boyası ile Tişört Yenileme

Son trendler arasında karpuz, ananas, limon, portakal, muz desenleri tişörtler üzerinde çok tercih edilmeye başladı. Böyle bir moda oluştu aslında. Canlı renklerden oluşan bu tarz bir bluzdan siz de yapmak istiyorsanız almanız gereken malzemeler çok basit. Kumaş boyası ,fırça ve kesici ile çok rahat bir şekilde bunu yapabilirsiniz.

Paris sokak stilleri arasında bu trend çok yaygın. Klasik bir takım kıyafetin içine bile böyle sade ve meyve deseni ile süslenmiş bluzlar tercih ediyorlar. Bence çok da hoş duruyor. 

Kumaş boyalarını kırtasiyelerden hobi malzemeleri satan yerlerden rahatlıkla bulabilirsiniz. Çok uygun fiyatlarda boyalar mevcut marka çeşitliliği de çok oluyor kendi bütçenize göre seçebilirsiniz. Düz renk bir çantanızın üzerine de böyle bir uygulama yapabilirsiniz. Ya da cepli bir bluzunuz varsa cep kısmının tam üzerine küçük bir şekilde de yapabilirsiniz böyle bir baskıyı.

Kumaş Boyası ile Tişört Yenileme

Aşağıdaki aşamalara gelirsek eğer öncelikle ne kadar büyüklükte olmasını istiyorsunuz onu belirleyin ve ona göre kağıdı kesin. Çıkardığınız şekli tişörtünüzün üzerine koyun ve güzelce düşük sıcaklıkta ütüleyin. Boyama sırasında bir bozulma olmasın kağıt kaymasın diye yapıyoruz bu işlemi.Daha sonra boyamızı dikkatle sürüyoruz.Son olarak da kağıdı yavaşça çıkarıp kurumasını bekliyoruz.

Kumaş Boyası ile Tişört Yenileme

Badinizin sırt kısmına da yapabilirsiniz böyle bir değişimi tabi seçim sizin yani ilham benden uygulaması sizden kızlar.  Bir de yukarıdaki gibi boyama sırasında tişörtünüzün içine bir karton koyun hem boya çok daha güzel emilir hem de çok daha rahat bir sürme işlemi yaparsınız.  

İsterseniz bir harf yapabilirsiniz sevdiğinizin baş harfi olabilir sizin olabilir, eğer çocuğunuz varsa onun kıyafetleri üzerinde de bu tarz yenilikler yapabilirsiniz. Eğer çizim konusunda çok yetenekli değilim diyorsanız çıktı alarak onu kesipte deneyebilirsiniz.

Umarım size güzel bir ilham olmuştur. Emin olun ki giymek çok zevkli olacak.

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: