Top-ads

Kirpikleri Gür Gösteren Makyaj Tekniği

By | 19.8.14 4 comments
Kirpikleri Gür Gösteren Makyaj Tekniği
 Yüzün en hassas bölgesi gözlerdir. Öncelikle bu uygulamayı yaparken mutlaka kullandığınız kalemin ucunu temizleyin ve ellerinizi güzelce yıkayın. (yumuşak uçlu olmasına özen gösterin.) 

Herhangi bir mikroptan dolayı gözleriniz kızarmasın ve mikrop kapmasın.Bu küçük uyarıyı yaptıktan sonra gelelim bu makyajın etkilerine.Bu teknik gözleri çok daha etkili,kirpikleri bir o kadar gür gösterir.

Biz genelde göz kapağımızın üzerine bir kalem veya eyeliner çekeriz,rimelimizi sürer çıkarız.Oysa o çok yanlış bir uygulamaymış.Çünkü sürdüğümüz kalem kirpiklerin arasındaki boşlukları daha belirgin yapıp seyrekliğini ortaya çıkarırmış!

Bu uygulamada aşağıdaki gibi parmağımız ile tutup,kirpiklerin dip kısımlarındaki boşlukları kalem ile dolduruyoruz.Zaten çok belirgin olarak gözüküyor boş kısımlar.Aynı işlemi alt kısıma da yapıyoruz.

Uygulama sırasında çok hareket etmeyin ve sabit bir yere bakın aksi halde canınız acıyabilir.Ayrıca ilk aşamada parmağınızı çok bastırmayın,kızarıklığa ve kapak düşüklüğüne sebep olabilir.
Kirpikleri Gür Gösteren Makyaj Tekniği

Ben bu makyajda alt kısıma da rimel sürmenizi tavsiye ediyorum.İşte aşağıdaki sağ resim bizim eskiden uyguladığımız,sol taraftaki ise şimdi yaptığımız.İkisi arasındaki fark çok belirgin bence sizce de öyle değil mi kızlar?

Üst kısıma kuyruklu şekilde de bir uygulama yapabilirsiniz tabi ki ! Hatta çok daha farklı ve hoş durabilir.


Kirpikleri Gür Gösteren Makyaj Tekniği

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

4 yorum:

  1. Kirpikleri gür gösteren bu makyaj tekniğiniğe bayıldım gerçekten bilmiyordum bunu teşekkürler ayrıca hobi blogları arasında sizinkine bittim !

    YanıtlaSil
  2. Ben gözlük kullanıyorum ve beyaz tenliyim gözlüğümden dolayı gözüme ne sürsem hiç yakismıyor benim için nasıl bir şey tavsiye edersiniz

    YanıtlaSil
  3. gözlüğünüzden dolayı makyajın yakışmadığını sanmıyorum bence size öyle geliyor.size yoğun rimel kullanmanızı öneririm ve eğer göz farı kullanıyorsanız mutlaka pudralı olanlardan yana olsun tercihiniz.ayrıca dudaklarınızı ön plana çıkaran makyaj yapmanızı da öneririm.

    YanıtlaSil