Top-ads

Kararmış Koltuk Altına Çözüm

By | 21.8.14 1 comment
Kararmış Koltuk Altına Çözüm
Çeşitli nedenlerden dolayı (genetik,beslenme,kozmetik vs.) koltuk altlarında kararmalar olabiliyor.Bu görüntü çok da hoş değil.Fakat çözümsüz de değil. O halde ben size uzun ve geniş yaptığım araştırmalar sonucunda edindiğim bilgileri bir bir aktarayım;

1-Doğal bir ten beyazlatma malzemesi seçip deneyin. Bunlar;patates,limon ve salatalıktır.


  • Patates; Öncelikle iyice yıkayın ve kabuklarını soyun.İnce bir dikim halinde kesip koltuk altınızı ovun.10 dakika bekleyin ve kuruduktan sonra durulayın.
  • Salatalık;Kabuklarını da kendisini de sürebilirsiniz.
  • Limon;Yakabilir ve uzun süreli kullanım sonucunda bir kuruluk yapabilir.Yoğurt veya zeytin yağı ile birlikte uygulayabilirsiniz.10 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın ve sonrasında nemlendirici sürün.
2-Doğal nemlendiriciler kullanın.Aloe vera yağı bu konuda çok etkilidir.

3-Koyu koltuk altı o bölgede birikmiş ölü hücrelerden olabilir.O halde mutlaka onlardan kurtulmalıyız.
Şimdi gelelim bize bu konuda yardımcı olacak malzemelerimize.

Şeker;3 yemek kaşığı kahverengi şeker ve 1 fincan süzme zeytin yağını karıştırın.Duş veya banyo sırasında 1-2 dakika bu karışım ile ovun.Üzerinden tekrar durulayın.Haftada 2 kere bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Kabartma tozu;Elinize bir miktar dökün ve oval hareketlerle ovun.Daha sonra ılık su ile durulayın.Bunları genelde duşa girmeden önce veya girdiğinizde yaparsanız size zor gelmeyecektir.

Portakal kabuğu;Kabuğu güneşe koyun ve kurutun.Daha sonra o kurumuş portakal kabuğunu ufak parçalar haline getirin ve süt veya gül suyu ile karıştırıp elde ettiğiniz karışımı o bölgeye uygulayın.10-15 dakika sonra yıkayın.

Pomza Taşı; Duş sırasında ıslak topuk taşı ile koltuk altınızdaki ölü hücrelerden kurtulun.Fakat bu işlemi yaparken çok dikkatli olun.Sonrasında mutlaka nemlendirici sürün.

4-Sıvı tedavisi deneyin.Kuru olan ciltlerde genelde koyuluk sıvı kaybından kaynaklanır.O halde bu kayıp giderilmeli.

Süt; Pamuk üzerine 3-4 damla süt damlatın ve sık sık koltuk altınızı bu şekilde silin. Tam yağlı olanları sizin için çok daha faydalı olacaktır.

Hindistan Cevizi Yağı; E vitamini açısından çok zengindir.Duşa girmeden önce 15 dakika boyunca oval hareketlerle masaj yaparak uygulayın ve daha sonra ılık su ve doğal sabun ile durulayın.Kokusu da çok hoştur,size doğal deodorant olacaktır.

5-Gelelim en önemlisine! Koltuk altındaki kararmalar deri altında büyüyen kıl köklerinden oluşabilir.Bu sebeple kıl köklerini kökten almak için mutlaka ağda yapılmalıdır.Kesinlikle jilet kullanılmamalıdır.Jilet koltuk altı kararmasının başlıca sebeplerinden biridir.
Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

1 yorum:

  1. Bütün yorumların tavsiyelerin çok güzel Özge ( Yada Nil ) bunun içinde çok teşekkürler . :)

    YanıtlaSil