Top-ads

Hızlı Saç Uzatma Yöntemi

By | 5.8.14
Hızlı Saç Uzatma Yöntemi

Biz kızlar her zaman saçlarımızın çok çabuk uzamasını isteriz. Saçlarımız uzuyor biz kestiriyoruz,yine uzuyor yine kestiriyoruz.Bu hep böyle devam ediyor. E kestirmezsek olmuyor.Uçları kırık kırık hoş gözükmüyor.Neyse lafı uzatmadan gelelim şu güzel yönteme.

Kızlar geçen yaptığım küçük bir araştırmada baş aşağı durmanın saç sağlığı için çok etkisi olduğunu öğrendim.Şimdi koltuğa uzanıyoruz ve başımızı aşağıya doğru salıyoruz.İsterseniz amuda da kalkabilirsiniz :) (bu arada amuda kalkmakta vücut için çok faydalıymış yaşlanmayı geciktirirmiş.)

Başınızı aşağıya doğru tutarken kan dolaşımı hızlanırmış ve kan miktarı artarmış.Bunu biliyorduk zaten :) Bunu yaparken bir yandan da saç diplerinize masaj yapabilirsiniz.Hatta ben artık genelde saçlarımı hep baş aşağı tarıyorum.Öyle çok uzun süre durmanıza gerek yok zaten kendinizi kesinlikle zorlamayın 1-2 dakika yeterli olacaktır fakat düzenli yapmanız çok önemli.Dilerseniz saç maskesi yaptığınız zamanlarda bu şekilde durabilirsiniz.Baş bölgesinde artan kan miktarı saç diplerini harekete geçirip beslermiş ve uzama miktarını artırırmış :)


Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa