Top-ads

En Etkili Güzellik Tarifleri

By | 28.8.14 Leave a Comment
Etkili Güzellik Tarifleri

* Kurumuş diz kapakları, dirsekler için yarım limonu kesip sürün çok kısa sürede hemen farkı göreceksiniz. Pul pul dökülmeler gidip yerine taze bir deri gelecek. Ayrıca dirseklerinizi çok masaya,düz zemine koymayın çünkü bu o kuruluğun ve kötü görüntünün başlıca sebebidir. Yani eğer çalışma şeklinizden dolayı buna mecbursanız mutlaka yumuşak kumaşların üzerine koymaya çalışın.

* Ah şu selülitler, genelde yaz yaklaşınca bir telaş sarar ama aslında kıştan başlamak gerekir bu tarz çalışmalara. O zaman gelelim bu basit tarifimize işte selülitlerden çok kısa sürede kurtulmak için malzemelerimiz;

2 yemek kaşığı kahve telvesi
4 tatlı kaşığı zeytinyağı
Bir macun kıvamına getirin ve yukarı doğru hareketlerle 2 dakika boyunca masaj yapın ve durulayın. Düzenli yapmaya özen gösterin lütfen.
Aknelerden kurtulurken cildinizi kurutmadan bunu yapan nadir bitkilerden biridir nane. Kızarıklığı geçirir ,i iltihabı azaltır. 1 tatlı kaşığı limon suyu ile mutfak robotunda küçük parçalar haline getirilmiş 1 avuç naneyi karıştırın ve lekelerinizin üzerini örtün 15 dakika bekletin. Günde 2 kere bunu yapabilirsiniz. Sivilceniz geçene kadar.  
*Sararmış tırnaklar vitamin eksikliğinden ve kötü kalite ojelerden kaynaklanabilir. Vitamin takviyesinin yanında bir de böyle tarif size çok yardımcı olacaktır. 
Gelelim karışımımıza;
bir şişe soda içine zencefil koyun ve 1 haftada 2 kez 10 dakika boyunca tırnaklarınızı bu karışım ile silin. Çok kısa sürede bir beyazlama göreceksiniz.  
*Göz altlarında oluşan koyuluk için yine basit bir tarif. Biliyorsunuz ki maydanoz bir renk açıcıdır yani çillerin bile renklerini açıyor düşünün. 
Gelelim bu tarifimize,bazen özellikle uykusuz kaldığımız gecenin sabahında göz altlarımızda hafif bir koyuluk hatta mavileşme oluyor işte bu durumu hemen ortadan kaldırmak için bu maskeyi mutlaka denemelisiniz.
1 avuç taze maydanoz
2 yemek kaşığı normal yoğurt
Karışımı krem kıvamına getirin ve göz altlarınıza sürüp 20 dakika bekleyin ve ılık suyla durulayın.

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: