Top-ads

Dünyadan 8 Güzellik Tüyoları

By | 27.8.14 1 comment
Dünyadan 8 Güzellik Tüyoları

Dünyadan gelen az bilinen güzellik sırlarını öğrenelim ve biz de en kısa sürede deneyelim. Buyurun;

Hindistan
Hindistan'da kadınların tek kremi hindistan cevizi yağı. Cilt ve saçlar için çok faydalıdır. Saçların uçlarını güçlendirir,uzamasına yardımcı olur,parlaklık sağlar. Saç diplerine masaj yaparak sizler de kullanabilirsiniz.

İspanya
İspanya da bayanların tek bakım malzemesi patatestir. Koyu göz altları için,cilt lekeleri için tercihleri hep patatesten yana olmuştur.

Avusturalya
Çok amaçlı bir merhem olarak papav ağacından üretilmiş bir karışım kullanılıyor. Çatlamış dudaklar için cilt hastalıkları için çok faydalı bir bitkiymiş ben de yeni öğrendim.

Dominik Cumhuriyeti
Dominik'li bayanların güzellik ürünü de sodadır. Saçları parlatmak için,kirden arındırmak ve cildi temizlemek için oldukça faydalıdır.

ŞiliŞili'de güzel kadın sayısı oldukça fazladır. Özellikle cilt için kullandıkları maske ün salmıştır. Şimdi gelelim onların bu tarifine. Kırmızı üzümleri alın ve ezin üzerine 2 yemek kaşığı un ekleyin ve onları macun haline getirin. Yüzünüze sürün ve 10 dakika bekleyin durulayın. Cildiniz gergin,parlak ve harika olacaktır.

JaponyaJapon kadınlarının güzellik iksiri kamelya yağı. Çatlaklara,kuru saça,cildi nemlendirmeye oldukça katkı sağlayan bir bakım yağıdır. Faydalarını araştırdım saymakla bitmiyor. Ben de yeni öğrendim açıkçası.

İtalyaDünyanın dört bir yanından gelen ve herkes tarafından bilinen bir tariftir aslında. Fakat İtalyan güzellerin resmen saçlarının güzellik sırrı buymuş.Gelelim tarifimize; Tam yağlı 1 bardak yoğurt ve 1 çay kaşığı süzme zeytin yağı tüm saçınıza uygulayın ve saha sonra 5 dakike bekleyip soğuk su ile durulayın. Parlak,yumuşak ve bakımlı saçlar için çok ucuz bir tarif değil mi ? 

FransaFransız kadınların en sevdiği malzeme limon.Limon ve ılık su karışımı ile saçlarından,yüzüne,yüzünden el ve ayak tırnaklarına kadar bakım yaparlarmış.Cildi temizlemek , saçı parlatmak renk açmak,tırnakları güçlendirmek için.

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

1 yorum: