Top-ads

Dudak Kalemi Nasıl Sürülür

By | 25.8.14 Leave a Comment
Dudak Kalemi Nasıl Sürülür

Dudakları daha dolgun ve kusursuz göstermek için dudak kalemi kullanmak şart kızlar. Fakat doğru şekilde uygulamazsak eğer çok kötü bir görüntüye sebep olabiliriz.Bazen dikkatimi çekiyor dışarıda,öyle bir kalem sürmüş ki dudak ayrı bir yerde çizdiği çizgi başka bir yerde.Evet evden çıkmadan önce hoş gözükebilir fakat zamanla,konuşurken bir şeyler içerken dudağın üzerindeki boyalar azalır ve sadece çizilen o çizgi kalır.

İşte doğru ruj-kalem sürme tekniği bu şekilde.Öncelikle üst dudağınızın tam ortasına bir X yapıyoruz.Daha sonra o üst uçlardan ağız kenarına kadar sağ ve sol olmak üzere kalemimizi sürüyoruz. Ok yönlerine dikkat edin ve bir de bu şekilde deneyin farkı göreceksiniz. Ayrıca fark ettiyseniz eğer dudak çizgisini belirgin hale getiriyoruz,bir kat üstünden sürerek daha büyük bir görüntü ortaya çıkarmıyoruz.Buna lütfen dikkat edin.

Şimdi fırça ile ruj sürmek çok tercih edilir oldu,çünkü çok daha kolay emiliyor ve sürmesi daha rahat oluyor.İşte onunda sürme aşamaları aşağıda,yine ok yönlerine özen gösterin lütfen.

Çizginin üzerinden sürmeye çekinmeyin çok daha doğal bir görüntü olacaktır. Kullandığınız kalem ve boyanın aynı renklerde olmasına özen gösterin. Biri açık biri koyu olursa bu doğru bir uygulama olmaz.

Dudak Kalemi Nasıl Sürülür

Dudaklar her zaman bakım ister mutlaka bakım yağları ile düzenli fırçalamalısınız.Kesinlikle elinizi çok sürmemelisiniz. Güvenmediğiniz ya da ucuza aldığınız kozmetik ürünlerini kullanmamalısınız.

Kışın özellikle nemlendirici rujlar kullanmanızı öneririm, kurumasına izin vermeyin en azından bir damla zeytinyağı bile sürmeniz yeterli olacaktır.

Ayrıca şunu da söylemek isterim ağız kısmınızın dikkat çekici güzellikte olmasını istiyorsanız diş bakımı da çok önemli. Dişlerimizi düzenli fırçalayalım kızlar bizim için gülüş çok önemli unutmayalım.Bunu da eklemek istedim.Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: