Top-ads

Buz ile Güzellik Sırları

By | 22.8.14 Leave a Comment
Buz ile Güzellik Sırları

Buzun yüzünüz için bir güzellik ürünü olduğunu biliyor muydunuz?
Eğer bilmiyorsanız sizi bu konuda aydınlatıcam. Özellikle bu sıcak günler de uygulayacağınız bu işlemle yüzünüz bayram edecek.
Aslında sadece yüzünüz de değil her yeriniz tüm vücudunuz.

İşte gelelim bu güzellik sırlarına;

Sivilceleri Küçültür;

Sivilcenizin üzerine koyacağınız buz,içindeki iltihabı azaltır,ağrıyı dindirir,kızarıklığı giderir.Buzu bir havlu ile tutarsanız eridiğinde size rahatsızlık vermeyecektir. Siyah noktalarınız için yaptığınız temizleme işleminden sonra hemen yine soğuk uygulamanızı tavsiye ederim çünkü açılmış gözenekleri hemen kapatmalısınız.

Şiş ve yorgun gözleri süper yapar;

Bunun için bir buz kalıbınıza demlenmiş çay dökerek yaptığınız buzu kullanmanızı öneririm.Buzun erimesine kalmadan gözlerinizdeki şişlik azalacaktır ve yorgunluk gidecektir.Fakat bir tülbente sararak uygulamanızı öneririm.

Parlak,gergin bir cilt sağlar;

Şoklu soğukluk gözenekleri küçültür ve hatta kapatır,eğer yüzünüzde yeni oluşmuş aknelerden kaynaklanan çukurlar varsa bu uygulamayı tavsiye ederim.Oval oval yüzünüzde özellikle yanaklarınızda buzu gezdirin.Makyaj öncesinde bu uygulamayı yaparsanız eğer, cildinize kimyasal maddelerin pek de zararı olmaz çünkü gözenekler artık makyajı eskisi kadar ememez.

Ayrıca kırışıklıklarınızı azaltır ve hücreleriniz yenilenir.

Ölü hücrelerden kurtarır;

Bu uygulamada buz kalıbınızın içine salatalık rendeleyin ve az su ekleyin bunu haftada 1 kere yüzünüzde gezdirin.Cildinize nem sağlayacaktır.Eğer cildiniz çok yağlıysa salatalık yerine limon koymalısınız.Yüzünüzden ölü hücreler gidecektir.Çok hafif kese yapabilirsiniz sonrasında.

Eklem ağrılarını dindirir;

Ağrıyan bölgelerinizi buz ile ovarsanız eğer çok kısa sürede ağrının geçtiğini fark edeceksiniz.

Ağda sonrası kızarıklığı azaltır;

Hangi bölgenizde olursa olsun ağda sonrası oluşan kızarıklığı azaltır ve acınızı dindirir.

Bu uygulamayı kışında yapabilirsiniz ağa eğer kuru bir cildiniz varsa uygulamadan sonra mutlaka nemlendirici sürmelisiniz.Aksi halde cildinizde dökülmeler olabilir.
Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: