Top-ads

Ananastan Vazo Yapımı

By | 23.8.14 Leave a Comment
Ananastan Vazo Yapımı
Eğer balkonunuzda,bahçenizde farklı bir tasarım yapmak istiyorsanız kesinlikle bu küçük projeyi denemenizi tavsiye ederim. Ananas özellikle son 3-4 yılda tüketimi artan hakkında birçok faydasını duyduğumuz bir meyve oldu. Özellikle de cilt maskelerinde çok tercih edilen bu meyve cilt hücrelerini yenilemede çok faydalıymış. 

Şimdi gelelim bu projeye.öncelikle ananasımızı alıyoruz ve yaprak kısmını düzgün bir şekilde kesiyoruz daha sonra içini bıçakla dikkatli bir şekilde çıkarıyoruz temiz bir şekilde yapın ki içi boşa gitmesin kızlar.Daha sonra da ananasa sığacak şekilde bir pet şişe kesip içine koyuyoruz onunda içine su doldurarak taze çiçeklerimizi güzelce yerleştiriyoruz.

Hem farklı hem de şık bir dekor olacak. Bir yaz yemeği ya da kahvaltıda misafirleriniz için hazırladığınız masada bu vazo ile modern bir görüntü oluşturabilirsiniz.


Ananastan Vazo Yapımı

Hazır bu kadar ananastan bahsetmişken sizlere bir de güzel bir maske tarifi vermek isterim kızlar;

  • 4 büyük ananas dilimi
  • Blender
  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı iyi bir bal
4 büyük dilimlerini blender ile güzelce minik parçalara ayırın,ananas ciltteki gözenekleri kapatır,hücreleri yeniler,canlılık parlaklık verir yüzünüze.

3 yemek kaşı yağı da ekleyerek güzelce karıştırın.Zeytinyağı yüzünüzün nemlenmesini,parlamasını sağlayacaktır.

1 yemek kaşığı bal ile de kremsi bir kıvama getirin maskeyi,bal da yüzünüzdeki şişlikleri azaltacaktır ve göz altlarında oluşan morluklara da çok iyi gelecektir.

Oluşan karışımı yüzünüze nazikçe sürün  ve 15 dakika bekleyin daha sonra ılık su ile durulayın.Tertemiz bir havlu ile yüzünüzü kurulayın. Bu maskeyi haftada 1 kere size öneririm.Porselen bir yüz görüntüsüne 1 ayda sahip olabilirsiniz.

En iyi vazo ananastan olur çünkü o da doğal.
Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: