Top-ads

Oje ile Kadeh Süsleme

By | 5.7.14 Leave a Comment
oje ile kadeh

Can sıkıntısından yapılmış bir diy projesi aslında :) Ama çokta seviyorum puantiyeli kadehimi.Kızlar hepsi evinizde olan malzemeler.Yani kadeh olması şart değil,bir kase bile olabilir.Oje bir de kürdan olduktan sonra çok rahat yapabilirsiniz.Ojeyi bir yere dökerek kullanmanızı öneririm kesinlikle kürdanı ojenin içine sokmayın  yoksa kürdanın ne kadar boyandığını fark edemezsiniz.

Eğer ojeniz çok yoğunsa 1 damla aseton ekleyerek yapabilirsiniz. Silmek istediğiniz yerler olursa aseton ve kulak pamuğu ile temizleyebilirsiniz.İp gibi ojeler noktaların arasında kalabilir bu kürdanı çekerken oluşuyor sorun yapmayın onlar çok ince olduğu için zaten 2. su değmesinde çıkıyor,eğer temizlenebilecek bir yerdeyse aseton ile silebilirsiniz.Ama bence onlar doğallık katıyor,durmasında sakınca yok.

İstediğiniz yükseklikte yapabilirsiniz puantiyeleri fakat abartmayın derim :)Kadehi tutma yerine de bu puantiyelerden yapabilirsiniz.

glass ornament

Bardağı elinize alarak yapmanızı tavsiye ederim ayrıca bir süre sonra oje tabakta kurumaya ve yoğunlaşmaya başlıyor bu sebeple acele ama dikkatle noktaları yapın.


oje ile kadeh


oje ile kadeh

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: