Top-ads

Kolay ve Şık Bileklik Yapımı 2014

By | 5.7.14 Leave a Comment
2014 bileklik

Eğer klips olmadan bileklik yapmak istiyorum diyenlerdenseniz. İşte size hiç klipse gerek duymadan yapılabilecek bir bileklik. Yapmanız gereken sadece malzemeleri ayarlamak ki bu malzemeler çok kolay.Ben bu bilekliklerime ''böceklerim'' diyorum,çünkü her an beni yiyeceklermiş gibi duruyorlar,tipleri aynı böcek gibi değil mi ama ?
Gelin, nasıl yaptığımı size kısaca anlatayım;

2014 bileklik yapimi


2014 bileklik yapimi

 Malzemelerimiz burada.Aslında siz de olması gerekenler yukarıdakiler,ana yani orta malzeme olarak sizin elinizde,takı kutunuzda ne varsa artık onları kullanabilirsiniz.Ama bu bileklikler için ortası delik olmalı ana malzemenin,yani boncuk ana malzeme olamaz.Şimdi öncelikle bileğinize göre bir ip hazırlıyorsunuz ama bu ip 2 ucu bağlı olduğunda elinizden geçebilecek bir şekilde olmalı,siz yine de ilk yapışınızda biraz ipi uzun tutun.

Aşağıdaki sol resimdeki gibi ipinizin ucundan 2 boncuk geçirin ve daha sonra kısa olan ipi 2 boncuğun içinden geçirin,daha sonra kısa ipin ucuna bir boncuk geçirin ve ucuna düğüm atın,daha sonra aynı ipin uzun kısmını ana malzemenizin içinden geçirerek yine aynı işlemi yapın,artık bilekliğiniz hazır.Kısa olan boncuklu ipleri çekerek bilekliğinizi küçültüp büyütebilirsiniz.Burada dikkat etmeniz gereken ana malzeme ağır olmamalı ve boncuk içinden 2 kat ip biraz zor geçmeli.İpin cinsi hiç fark etmez.


2014 bileklik yapimi

2014 bileklik yapimi

kolay bileklik yapımı

Üstteki gibi de böceğin bacaklarının sarkmasını engelleyebilirsiniz.Ben sarkıtarak kullanıyorum tabi tercih sizin.Yapımı 5 dakika bile sürmüyor kesinlikle yapmalısınız bence.Anlamadığınız yer olursa sorun kızlar...


kolay bileklik

2014 bileklik yapimi

2014 bileklik modelleri

 İşte bilekliklerim bitti.Bazen hepsini aynen bu şekilde aynı anda takıyorum herkesin gözü bileklerimde kalıyor.Ben mumlu ip kullandım,bu sezon zaten ince ip bileklikler çok moda,yapmazsam olmazdı :)


Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: